Makabi i Žalgiris i dalje vjeruju u Top 8

Autor:

Izraelci i Litvanci uspjeli da pobijede u 28. kolu Evrolige i da sačuvaju nadu da u posljednja dva kola mogu da se domognu mjesta koje vodi u plej-of.

Makabi i Žalgiris i dalje vjeruju u Top 8 Foto: MN Press

Makabi je pobjedom u gostima protiv Himkija zadržao nadu da može do Top 8 Evrolige.

"Ponos Izraela" dva kola pre kraja ima 13 trijumfa i 15 poraza, odnosno jednu pobjedu zaostatka za devetopasiranim Olimpijakosom, kao i Panatinaikosom, Milanom i Baskonijom, koji imaju i meč manje.

Izraelci su u Rusiji uspjeli da pobijede 76:71 (15:24, 25:15, 19:16, 17:16), poslije vrlo loše odigranog prvog perioda utakmice. Iako su nakon deset minuta imali deset poena zaostaka, do poluvremena je Makabi stekao poen prednost.

Izvor: EUROLEAGUE BASKETBALL

Majkl Rol bio je prvi strijelac Makabija sa 17 poena, koliko je postigao i Aleksej Šved iz Himkija.
U gostujućem sastavu istakao je i Džoni Obrajant sa 16 poena i 11 skokova.

Iste ambicije gaji i Žalgiris
.

Litvanci su imali imperativ protiv Darušafake, dovoljno da se "fenjeraš" ne provde baš najbolje u Kaunasu. Žalgiris je ubjedljivom pobjedom 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21) sačuvao šanse za plej-of.

U ekipi Žalgirisa 11 igrača se upisalo među strelce, a najefikasniji je bio Brendon Dejvis sa 13 poena. Po 12 poena postigli su Dion Tompson, Nejt Volters i Arturas Milaknis.
Takođe i u turskom timu poene je postiglo 11 igrača, a jedini sa dvocifrenim brojem bili su Džeremi Evans sa 14 i Muhmed Bajgul sa 11 poena.

Armani - Panatinaikos 20.45

TABELA: Fenerbahče 23-5, CSKA 22-6, Real 21-6, Efes 18-10, Barselona 16-12, Baskonija 14-13, Armani 14-13, Panatinaikos 14-13 (plej-of), Olimpijakos 14-14, Žalgiris 13-15, Makabi 13-15, Bajern 13-15, Himki 9-19, Gran Kanarija 7-20, Budućnost 6-22, Darušafaka 4-24.