Svi parovi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Autor:

U sredu je kompletirana uvodna runda. Pročitajte ko će biti rivali u dvomečima od sledeće nedelje.

Svi parovi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona Foto: MN Press

Uvodna runda kvalifikacija za Ligu šampiona je završena ove srede.

U večeri bez iznenađenja, u kojoj su eliminisani šampioni Slovenije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, definisan je spisak svih učesnika 2. kola kvalifikacija, koje će biti odigrano u naredne dve nedelje.

Crvena zvezda i još 15 timova izborili su mesto u toj fazi trijumfima u dvomečima i tako su se priključili "četvorki" šampiona koji nisu učestvovali u prvoj rundi: BATE Borisovu, Dinamo Zagrebu, Mitjilandu i Klužu.

Ovo su parovi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

Staza šampiona:

Astana (Kazahstan) - Mitjiland (Danska)
Ludogorec (Bugarska) - Vidi (Mađarska)
Kukeši (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)
Kluž (Rumunija) - Malme (Švedska)
Dinamo (Hrvatska) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)
Crvena zvezda (Srbija) - Suduva (Litvanija)
BATE Borisov (Belorusija) - Helsinki (Finska)
Škendija (Makedonija) - Šerif (Moldavija)
Legija (Poljska) - Spartak Trnava (Slovačka)
Seltik (Škotska) - Rozenborg (Norveška)

Staza liga:

PAOK (Grčka) - Bazel (Švajcarska)
Ajaks (Holandija) - Šturm (Austrija)

Žreb za 3. kolo biće održan u ponedeljak i u "stazu šampiona" tada će se uključiti Red Bul Salcburg i AEK, a eliminisani timovi iz 2. kola nastaviće sezonu u Ligi Evrope.

Rezultati 1. kola kvalifikacija:

odigrano u sredu:

Karabag (Azerbejdžan) - Olimpija (Slovenija) 0:0 prvi meč 1:0
Šerif (Moldavija) - Torpedo (Gruzija) 3:0 (2:0), prvi meč 1:2
Zrinjski (BiH) - Trnava (Slovačka)1:1 (0:1), prvi meč 0:1
Rozenborg (Norveška) - Valur (Island) 3:1 (0:0) prvi meč 0:1
Sutjeska (Crna Gora) - Astana (Kazahstan) 0:2 (0:1) prvi meč 0:1
Seltik (Škotska) - Alaškert (Jermenija) 3:0 (3:0) prvi meč 3:0


odigrano u utorak:

HJK (Finska) - Vikingur (Farska Ostrva) 3:1 (3:1), prvi meč 2:1
Valeta (Malta) -
Kukeši (Albanija) 1:1 (0:0), prvi meč 0:0
APEOL (Kipar) - Suduva (Litvanija)
1:0 (1:0), prvi meč 1:3
Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Flora (Estonija)
3:1(2:0), prvi meč 4:1
Malme (Švedska) - Drita (Kosovo)
2:0 (0:0), prvi meč 3:0
TNS (Vels) - Škendija (Makedonija) 4:0 (3:0), prvi meč 0:5
MOL Vidi (Mađarska) - Didelanž (Luksemburg) 2:1 (1:0), prvi meč 1:1
Crvena zvezda (Srbija) - Spartaks (Letonija) 2:0 (0:0), prvi meč 0:0
Krosajders (S. Irska) - Ludogorec (Bugarska)0:2 (0:1), prvi meč 0:7
Legija (Poljska) - Kork Siti (Irska) 3:0 (1:0), prvi meč 1:0

Sve vijesti